Aleksa Živić osvojio bronzu sa pionirskom reprezentacijom Srbije na Balkanijadi

iv26Mladi odbojkaš Radničkog Aleksa Živić bio je deo pionirske reprezentacije Srbije koja je nedavno učestvovala na Balkanskom prvenstvu u Ivanjici i osvojila bronzanu medalju.

Naša reprezentacija je sjajno odigrala u grupnoj fazi. Redom su „padali“ Crna Gora (3:0), Rumunija (3:2) i Bugarska (3:2), pa su se naši pioniri sa maksimalnim učinkom plasirali u polufinale prvenstva.

Očekivao se pohod na zlato, ali je naše pionire u polufinalu zaustavila reprezentacija Grčke, koja je slavila sa 3:1 (25:19, 25:18, 18:25, 25:22) i na kraju došla do srebra, nakon poraza od Turske u finalu takmičenja.

U meču za bronzu, reprezentacija Srbije je nakon pet setova bila bolja od Rumunije i došla do svoje treće uzastopne bronze na Balkanskim prvenstvima.

Mladi primač Radničkog Aleksa Živić bio je deo našeg nacionalnog tima na ovom takmičenju.

– Utisci sa prvenstva su veoma zadovoljavajući. Bilo je tu dosta jakih ekipa, ali eto, sa jednim porazom i četiri pobede, uzeli smo na kraju bronzu, dok su Grci sa dva poraza uzeli srebro. Eto kakav je odbojka sport – kaže za KGsport.info Živić.

Naš sagovornik ističe da je zadovoljan svojom igrom na turniru, ali da uvek može i bolje, a što se planova za budućnost tiče, oni su prevashodno vezani za matični klub Radnički.

– Voleo bih da nastavim da treniram odbojku i uđem u prvi tim Radnickog. To bi za mene bio jedan veliki uspeh, s obzirom da sam ja 2001. godiste – rekao je na kraju Živić.