Aleksa Ratinac vicešampion Srbije u troskoku

Veliki uspeh za mladog atletičara kragujevačkog Parka Aleksu Ratinca, koji je na nedavno održanom Otvorenom seniorskom prvenstvu države u Kruševcu uspeo da domogne srebrne medalje u disciplini troskok.

Ratinac je tako tituli dvoranskog prvaka Srbije, koju je osvojio početkom februara u Beogradu, pridodao i zvanje vicešampiona države na otvorenom, i to uz novi lični rekord od 14.84 metara.

Uspešniji od mladog Kragujevčanina bio je samo Marko Vlahović iz zemunske Mladosti, koji je skočio 14.96 m. Na pobedničkom postolju našao se još jedan predstavnik zemunskog kluba Dimitrije Novaković, kome je pripalo bronzano odličje (14.68 m).

Interesantno je da su samo ova tri takmičara uspela da skoče preko 14 metara.

Mladi atletičar Parka se oprobao u još jednoj disciplini na ovom prvenstvu, skoku udalj, gde je u konkurenciji šesnaest takmičara zauzeo sasvim solidno šesto mesto, sa najboljim rezultatom 6.89 metara.