Alba bolja nakon produžetka

Košarkaši Radničkog su parirali kvalitetnim Nemcima punih 43 minuta, ali je u samoj završnici produžetka usledio strahovit pad koncentracije domaćih, a ekipa Saše Obradovića serijom 10:0 završila utakmicu i ponela bodove u Berlin.

Košarkaši Radničkog su u utakmicu ušli snažno i sa dosta jakom odbranom, međutim takva igra je više odgovarala ekipi iz Berlina, koja po imenima možda ima i ekipu za Evroligu.

Radnički je pogađao šuteve spolja (uglavnom za tri poena) i tako bio u malom zaostatku sve do 15 minuta, kada je ulazak Lešića i Marinovića probudio domaće.

Radnički je odigrao odlično drugu deonicu i otišao na poluvreme sa odličnih šest poena prednosti. 40:34

Nemci su se već u trećoj deonici potpuno rezultatski vratili u meč,  i tada je kvalitet utakmice nazirao da će završnica biti neizvesna.

Igralo se poen za poen, a onda su u 35. minutu Hemonds i Radošević svojim poenima dali blagu prednost gostima, ali se i ta prednost od pet poena vrlo brzo istopila poenima Marinovića i Birčevića.

Nakon kratke penal završnice ušlo se u produžetak. Za pet minuta u produžetku, Radnički je postigao svega četiri poena, promašivao i iz igre i sa linije slobodnih bacanja. Gosti su nastavili u dotadašnjem ritmu i serijom 10:0 za dva minuta rešili pitanje pobednika.

Marko Marinović je predvodio Kragujevčane sa 15 poena i 8 asistencija, dok je Sava Lešić ubacio 14 uz 7 skokova. Tim Saše Obradovića ‘nosio’ je Klif Hemonds sa 21 poenom, a 14 je dodao Vojdan Stojanovski.

RADNIČKI – ALBA 75:85 (19:25, 21:9, 12:18, 19:19, 4:14)

Hala: Jezero.
Sudije: Perez, Mogulcoc, Ciulin.
Gledalaca: 3150.

KK Radnički: Lešić, Jović, Stevanović, Mlađan, Kalinić, Birčević, Pilčević, dimić, Balmazović, Brkić, Jevtović, Marinović.

KK Alba : Logan, Šulce, King, Akpinar, Vargas, Kendal, Reding, Volfart, Stojanovski, Jagla, Hemonds, Radošević.

U subotu, 18. januara, košarkaši Radničkog će u okviru 17. kola ABA lige dočekati ekipu Igokee.